Angajari

Content editor / Documentare produse magazin online

  • Oraș de lucru: Bucuresti - Strada: Intrarea Binelui 1A, Clădirea Administrativa, Parter, Cod postal: 042159, Sector 4, incinta Depozit Fortuna
  • Nivel carieră: Mid-Level (+2-5 ani)
  • Nivel studii: Calificat și Absolvent
  • Tip job: Full time
  • Departament: Internet / e-Commerce / Industrie Media / Internet și Comert / Retail
  • Limbi străine: Engleză

Descrierea jobului

Condiții:

  • Program de lucru full-time 9:30-17:30 L-V;
  • Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;
  • Concedii conform legislației;
  • Salariu se negociaza in functie de experienta;
  • Bonuri de masa;
  • Bonusuri de performanta;
  • Oportunitate de dezvoltare profesionala.
  • Locatie: Bucuresti
  • Acest job, NU este Remote (work from home)

Responsabilități:

  • Experiență de minim 1 an pe o poziție similară în cadrul unui magazin online - obligatoriu;
  • Cunoștințe MS Office, Word,Excel, Photoshop (optional), navigare internet și rețele de socializare;
  • Cunoștințe SEO.
  • Absolvent studii superioare / medii
  • Limba engleza - nivel mediu / avansat
  • Cunoasterea perfecta a limbii romane (obligatoriu)
  • Abilitati de comunicare si claritate in exprimare
  • Multi-tasking
  • Documentarea rapida si corecta a produselor noi
  • Mentinerea la zi a informatiilor despre produsele afisate in site
  • Introducerea informatiilor in platforma magazin online (poze, descrieri, categorie, pret)
  • Mentinerea la zi a preturilor din magazinul online
  • Standardizare denumiri, caracteristici si filtre
  • Organizarea informatiilor in mediile de stocare digitala
  • Prelucrare dupa caz a imaginilor produselor
  • Editarea produselor din magazinul online și MarketPlace (Experienta in lucrul cu Marketplace constituie un avantaj;
  • Confirmarea si gestionarea comenzilor online, realizarea documentelor de livrare a comezilor catre clienti ( emiterea facturilor si a AWB-urilor), urmărirea comenzilor de la plasare până la incasarea acestora);
  • Oferirea de suport telefonic și email clienților magazinului online, consultanta in alegerea produselor, precum si alte sarcini legate de vanzarile online.