Obiectiv Samyang AF 75mm f/1.8, Sony FE + Kenko SMART C-PL, 58mm

Samyang
1.939,05 Lei (Reducere 11%)
1.717,00 Lei (TVA inclus)
TVA inclus | Livrare gratuita la comenzi peste 500 Lei. Doar DPD
Samyang
Acest produs nu este disponibil momentan. Vrei sa te anuntam cand revine?
Cod produs 117448
Stoc limitat
Solicita publicare produs in SICAP Ai gasit un pret mai bun? Plaseaza comanda si castiga puncte de loialitate in valoare de 17,17 Lei

Descriere

Obiectiv Samyang AF 75mm f/1.8, Sony FE + Kenko SMART C-PL, 58mm

  Seria Tiny but almighty a văzut lumina lumii în 2017, răspunzând cererii piețelor pentru obiective mai ușoare cu performanțe optice remarcabile pentru camerele mirrorless. Acesta este cel de-al cincilea membru al popularei serii care este proiectată pentru camerele mirrorless Sony și se adresează fotografilor de portrete și lifestyle.

  AF 75 mm f/1.8 FE urmărește obiectivul stilului de viață minimalist, cântărește doar 230 g și măsoară 6,9 cm lungime, ceea ce îl face, împreună cu deschiderea mare, un obiectiv perfect pentru fotografii de nuntă și portret în mișcare. Obiectivul este proiectat pentru un senzor full frame, dar funcționează bine și pentru APS-C

  Cu un design optic grozav, Samyang arată că un bokeh creativ și frumos nu provine doar din deschidere, ci și dintr-un design optic unic. Cu un total de 10 elemente în 9 grupe și utilizarea a 5 elemente speciale (3 cu dispersie foarte redusă și 2 cu refracție ridicată), acest obiectiv creează un aspect cu o claritate incredibilă, aberație cromatică redusă și distorsiune minimă. Diafragma este formată din 9 lamele și produce împreună cu designul optic un bokeh plăcut și circular.

  Obiectivul oferă o autofocalizare rapidă și stabilă, folosind un nou motor în trepte liniare (STM). Motorul este rapid, silențios și precis și se potrivește atât fotografilor, cât și videografilor care solicită o autofocalizare rapidă și fiabilă. Este perfect pentru situațiile rapide și volatile care apar cu ușurință în timpul nunților și al fotografierii portretelor de copii.

  Nou pentru acest obiectiv este un comutator personalizat care permite utilizatorului să regleze diafragma cu inelul de focalizare. Funcția comutatorului personalizat poate fi, de asemenea, schimbată în funcție de preferințele clienților prin intermediul firmware-ului (este necesară o stație de obiectiv Samyang).

Detalii

SKU
117448
Greutate colet (kg)
1 kg
Brand
Camere foto
Stabilizare
Nu
Montura
Sony E
Obiective Foto-Video
Tip lentila
Medium Telephoto
Zoom/Prime
Obiective Prime
Diafragma/Iris
f/1.8
Focalizare
Autofocus
Focala/Zoom
75mm
Garantie consumer (luni)
24
Garantie companii (luni)
12
Taguri
HOT

Ce spun clientii

Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review

Scrie-ti parerea si castiga puncte de loialitate in valoare de 10,00 Lei.

Produse recomandate